Stylové wellnesscentrum v Praze
Vstupte do světa smyslových požitků,do světa klidu a harmonie
Uvolněná wellness tempa a jasná poselství ve wellness a spa. Co přivádí klienty do wellness a spa? Chtějí něhu, dotek, přátelství, uvolnění, únik…Uspěchaná a přebujelá ošetření střídá střídmost a uvolnění.
Naše životní „závodní“ tempo nevydrží věčně, dojedeme do cíle? V jaké kondici? Není nepodstatné všímat si signálů a podnětů, které by nás měly nakopnout k tomu, abychom se zamysleli, jestli to jak žijeme je pro nás vlastně v pořádku. Změnit a zlepšit můžeme řadu věcí. Začít bychom měli u toho tempa. Kam se to vlastně ženeme?
Někdy si to vlastně vůbec neuvědomujeme, ale i wellness a spa služby „konzumujeme“ v rychlém tempu. Bylo to tak vždycky?
Řada odborníků z wellness a spa sektoru, kteří se tomuto oboru věnují dlouhá léta, se aktuálně zamýšlí nad tím, jaké procedury si klienti, z často velmi široké a bohaté nabídky wellness procedur, vyberou a proč. Debaty se stáčí směrem k tomu, co opravdu klienti ve wellness žádají a proč si vybírají nakonec z bohaté nabídky zejména ty „jednoduché“ procedury – tělové masáže, které nabízejí tradiční pomalé a uvolňující techniky, teplé doteky rukou maséra či terapeuta.
Stejně tak se lze zamyslet i nad prací masérů a terapeutů, kteří se často cítí být unaveni z procedur, které mají 55 různých úkonů vložených do jednoho spa ošetření, při kterém se používají 4 různé oleje, klient se přemisťuje, působí se zároveň na čakry i na blokády kolem páteře…
Důležitá je i energie a pocity terapeuta, který by se měl více soustředit na souznění s klientem, na skutečný cíl a výsledek terapie a na konkrétní potřeby klienta. Nehledě na to, že ne každý klient je natolik zdatný a uvolněný, aby zvládl absolvovat náročné, různorodé terapie v relativně krátký čas. Tělo si s takovou procedurou často ani neví rady a je otázka, zda se klient následně cítí opravdu dobře.
Terapeut, který se soustředí pouze na klienta a uvolněné doteky a nemusí řešit spousty jednotlivých detailů a různorodých postupů, se může plně soustředit na to, co dělá. Nemůže posilovat svůj vnitřní pocit, že léčí, poskytuje péči a pomoc druhému, pomáhá. Harmonické až duchovní spojení mezi klientem a terapeutem může někdy přinést více, než dokonalé bohaté techniky a fantazie ..
V klidu a precizně. S citem a vřelým přístupem ke klientovi. Tak se původně nabízely v lázních procedury. Postupovalo se tak, aby byly maximálně prospěšné pro tělo, duši i mysl. Péče byla zaměřena na prevenci i léčbu konkrétních problémů. Rozvažovalo se, jakou proceduru a v jaké míře aplikovat. Dnes jsou wellness centrech nabídky a péče cílené tak, aby se v co nejkratším čase nabídlo co nejvíce zážitků a možností, což není tak úplně to, co ve skutečnosti v dnešní uspěchané době potřebujeme.
Návrat k původním kořenům spa a wellness péče a objevování skutečné podstaty těchto služeb, to je to, o čem se nyní ve wellness a spa aktuálně mluví. To, o čem možná vůbec nepřemýšlíme, nás může nasměrovat, osvobodit, přinést harmonii, klid, vyrovnanost a naplnění.
Často ani nevíme jaký je náš smysl života, tak kam se tak ženeme? Zpomalení nás pomůže osvobodit z vlastního zajetí. Meditace, význam vlastního života, vlastní vyjádření sebe sama, vlastní kreativita, propojení se světem kolem nás…
zdroj: http://www.wellnesslife.cz/
V čem se liší biosauna?
Rádi se saunujete, nebo s touto aktivitou chcete začít? A už víte, jakou saunu budete navštěvovat? Než budete uvažovat nad konkrétním zařízení, vyberte si druh. Možná vás nejvíce zaujme bio-sauna.
O biosauně
Saunování je čím dál oblíbenější aktivitou v České republice, a proto i u nás jsou nabízené různé druhy saun. Vedle tradiční finské sauny to jsou infrasauna, parní sauna, suchá česká sauna bez polévání kamenů a biosauna. Představíme si poslední jmenovaný druh.
Biosauna je kombinací parní a finské sauny. Je určená všem, kteří nemohou uvedených dvou druhů saun užívat ze zdravotních důvodů, ale je i pro ty, kterým zkrátka příliš vysoká teplota v sauně nevyhovuje.
Biosauna vám nabízí nižší teplotu, a to okolo 60oC. Vlhkost vzduchu je tu 30 – 60%. To je podobné jako v parní sauně. Ve finské sauně je vlhkost nižší.
Pobyt v biosauně se doporučuje po dobu 10 – 15 minut. Záleží na individuální snášenlivosti. Vždy se řiďte podle toho, jak se cítíte. Pokud vás pálí sliznice či se jinak cítíte nepříjemně, saunu opusťte. Po čase v potírně následuje stejně jako v klasické sauně ochlazení.
Součástí biosauny jsou často vonné esence, který vám pobyt v sauně ještě více zpříjemní.
Samozřejmě i saunování v biosauně se pojí s mnohými pozitivními účinky. Nejlépe působí na kardiovaskulární systém a na horní cesty dýchací. I když díky nižší teplotě v biosauně je saunování umožněné některým lidem, kteří by se ze zdravotních důvodů nemohli saunovat ve finské sauně, přesto tu nějaká omezení jsou. Biosauna se nedoporučuje lidem s poruchami srdečního rytmu, léčeným vysokým krevním tlakem, při průduškových problémech, akutních plísňových onemocnění a při horečnatých onemocněních.
zdroj: www.wellnesszone.cz/
Nebojte se objevovat v rámci saunování skvělou zábavu a relaxaci.
Saunování má dobrý vliv na naši náladu a pohodu. Pozitivní účinek saunování pocítí i naše psychická kondice. Při saunování se spojí několik pozitivních faktorů, které bychom jinak těžko dávali dohromady. Intenzivní příjemné teplo, příjemná atmosféra – útulný interiér sauny, voňavá saunová aromaterapie, klid, čas, pohoda a odpočinek po saunování.
zdroj http://www.wellnesslife.cz/